TOEFL

TOEFL (Test of English as a Foreign Language) iBT sınavı, İngilizceyi dört beceride (okuma-dinleme-yazma-konuşma) üniversite seviyesinde kullanma ve anlama yeteneğinizi ölçer. Bu dört beceriyi akademik görevleri yerine getirirken ne kadar iyi bir şekilde birleştirdiğinizi değerlendirir.
TOEFL IBT sınavı İngilizce'yi tam anlamıyla ölçen ve tüm dünyada en çok tanınıp kabul edilen İngilizce sınavıdır.
TOEFL iBT®️ sınavı İngilizce olarak yapılır ve internet üzerinden yürütülür. Toplamda iki oturum olarak dört buçuk saat sürmektedir.

TOEFL NEREDE KULLANILIR?

TOEFL, Dünya çapında 150'den fazla ülkede 11.000'den fazla üniversite ve kurum tarafından kabul edilen TOEFL sınavı, eğitim, çalışma ve göçmenlik için dünyanın önde gelen İngilizce dili sınavıdır. Oturma ve çalışma vizesi kapsamında göçmenlik bürolarında kabul görmek, profesyonel sertifika olarak tıp ve lisans kurumlarında da geçerliliği bulunmaktadır. Ayrıca ülkemizde de kaliteli özel şirketler üst düzey İngilizce seviye ölçüsü olarak ve önde gelen üniversiteler de dil yeterlilik şartı olark TOEFL sınavlarını referans olarak kullanmaktadır.

TOEFL eğitimi kurumumuzda birebir özel ders formatında ders verilmektedir.
TOEFL dersi alacak öğrencinin en az B1, normal olarak B2 seviyesinde olması gerekir.
TOEFL ders talebinde bulunan öğrenciye, dersin hocası tarafından dört beceriyi içeren kapsamlı bir seviye tespit sınavı yapılır.
Seviye tespit sınavı sonrasında öğrencinin seviyesi yeterli düzeyde ise, ders gün ve saatlerinin planlaması öğretmen ve öğrenci tarafından birlikte yapılır.
Eğer öğrencinin seviyesi daha düşük çıkarsa, TOEFL çalışmasına başlamadan önce eksik alanlarda tamamlama dersleri planlanır. Eksik alanlar tamamlandıktan sonra TOEFL eğitimine geçilir.
Gerekli tüm ders materyalleri kurs tarafından karşılanır.
TOEFL kursu alacak öğrencinin kurs dışı çalışmalarını yapabilmesi için orta seviyede bir kişisel bilgisayara sahip olması beklenmektedir.