YÖKDİL

Yüksek Öğretim Kurumları yabancı dil sınavı, akademik hayatlarında yabancı dil bilgilerini belgelendirmek isteyen adayların kendi alanlarında (sosyal, fen, sağlık) dil becerilerini ölçen bir sınavdır.
YÖKDİL, İngilizce, Almanca, Fransızca ve Arapça olmak üzere 4 farklı dil seçeneğiyle lisansüstü, doktora, tus ve dus başvurularında kullanılabilmektedir.
Sınav 80 sorudan oluşup, çoktan seçmelidir. Her soru 1.25 puana tekabül etmektedir.

Nasıl Hazırlanıyoruz?
Kurumumuza YÖKDİL talebiyle başvuran öğrencilerimizin İngilizce geçmişi ve seviye tespiti belirlenerek özel bir ders planı çıkartılır; öğretmen, kurum ve öğrenci tarafından yapılması gerekenler öğrenciye anlatılır. Seviyesi uygun 4 kişilik vip sınıfa yerleştirilerek dil bilgisi eğitimi, kelime çalışmaları, farklı tiplerde soru çözüm teknikleri ve periyodik deneme sınavlarını içeren eğitim modeli uygulanmaktadır. Programın son bir ayında en az 10 adet zamanlı deneme sınavı yapılmaktadır. Deneme sınavları soru türüne göre ayrıntılı şekilde kaydedilmektedir. İlk 5 sınavdan sonra öğrencinin zayıf olduğu soru türüne göre ilave dersler yapılmaktadır. Ayrıca eğitmenlerimiz sadece gerekli bilgileri aktarmaktan değil, ayrıca öğrencinin ihtiyacına göre motivasyon ve rehberlik yapmaktan da sorumludur.
Daha önce eğitim almış ya da sınav deneyimi olup daha yüksek bir başarı sağlamak isteyen öğrencilerimiz için ise, detaylı analiz yapılarak kişiye ve ihtiyaçlarına özel eğitim modelini uygulanmaktadır.
Tüm ders kaynakları kurumumuz tarafından temin edilmektedir.

Detaylı bilgi için iletişime geçin


Whatsapp